Šport

KK Metković drugi na prvenstvu u Splitu

Metković, 7.3.2008. - Prošle nedjelje u Splitu je održano je službeno Prvenstvo Dalmacije u borbama za uzrasne kategorije mlađih učenika, učenika, mlađih kadeta i seniora. Karate klub Metković nastupio je s dvadeset jednim natjecateljem i u konkurenciji trinaest klubova osvojio šest zlatnih, šest srebrnih i četiri brončane medalje.
Zlato su osvojili Maja Žderić (dvije medalje u dvije kategorije), Gabi Dominiković, Karla Zloić, Dino Žderić i Ante Bebić.
Srebrnim medaljama okitili su se Antonija Franjić, Ante Dominiković, Mirko Šiljeg, Božidar Španjić, Lara Bebić i Mihovil Antunović.
Brončani su bili Stipe Krezić, Toni Divković, Ivana Talajić i Anabela Glaviškić.
Postignutim rezultatima Karate klub Metković na tom službenom natjecanju u ukupnom poretku bio je drugoplasirani klub, iza Karate kluba Sokol-Split. Na Prvenstvu je nastupio i KK Knez Domagoj iz Metkovića te se s jednim zlatom i četiri bronce plasirao na deveto mjesto.
29. ožujka u Rijeci se održava Državno prvenstvo za mlađe uzraste na kojem će nastupiti tri najbolja natjecatelja Karate kluba Metković.