Rukomet

RK 'Metković 1963' – RK 'Metković II' 29:24

Metković, 6.10.2008. - U Gradskoj športskoj dvorani u nedjelju je odigran prvi ovosezonski rukometni gradski derbi. U 3. kolu Druge HRL – jug susreli su se RK Metković 1963 i RK Metković II, a susret je završio rezultatom 29:24.
Športska dvorana Metković. Gledatelja: 450. Suci: Čubrić (Zadar) i Dujmić (Biograd na moru).
METKOVIĆ 1963: Crnčević (19 obrana), Šetka, Perić 7, Zovko 2, Bartolović 6, Maleta 3, Kaleb, Brozović, Govorko 2, Batinović 3 (2), Volarević, Kežić 3, Džono, Jerković 3. Trener: Slobodan Batinović.
METKOVIĆ II: Bajo (7 obrana), Brnas 3, Vidović 2, Kaleb, Koncul 2, Zlojić 10 (6), Pehar, Marić 2, Matić 2, Raić, Ilić, Dominiković 3, Previšić (4 obrane), Ćosić. Trener: Mojmir Majić.
Isključenja: Metković 1963 – 16 minuta (u 59. minuti Jerkoviću crveni karton zbog tri isključenja), Metković II – 4 minute.
Sedmerci: Metković 1963 2(2), Metković II 7(6).
Prikazavši tvrdu i borbenu igru na terenu od samoga početka bilo je jasno da da je za obje momčadi pobjeda stvar prestiža. Do sredine prvog poluvremena rezultat je u više navrata bio izjednačen, a najveća razlika dogodila se u 17. minuti kada je Metković II ostvario tri gola prednosti pri rezultatu 6:9. Nakon toga, Metković 1963 pojačao je obranu i uspio izjednačiti rezultat u 22. minuti, a do kraja poluvremena i povesti s 15:14.
Iz dugoga poluvremena, osim stalne prednosti Metkovića 1963, izdvajamo rijetko viđenu situaciju. Od 35. do 39. minute zaredala je serija isključenja igrača Metkovića 1963 koji je u jednom dijelu u polju igrao samo s tri igrača. Unatoč tome rezultat je ostao na strani Metkovića 1963, a najbliže izjednačenju Metković II bio je u 43. minuti pri rezultatu 20:19, ali više nije mogao pa je utakmica završila s 29:24 za Metković 1963.
U ekipi Metkovića 1963 najučinkovitiji bio je Perić sa sedam te Bartolović sa šest postignutih golova. U listu strijelaca za Metković 1963. upisali su se i Maleta, Batinović, Kežić i Jerković sa po tri gola te Zovko i Govorko sa dva postignuta gola.
Kod Metkovića II najviše golova (10) postigao je Zlojić, protivničku mrežu po tri puta zatresli su još Brnas i Dominiković te po dva puta Vidović, Koncul, Marić i Matić.
Pobjedi Metkovića 1963 svakako je pridonio i odličan vratar Crnčević koji je uspio prikupiti 19 obrana.