Poznati četvrfinalisti MNT 'Metković 2008'

Metković, 17.12.2008. - U ponedjeljak i utorak odigrane su sve utakmice osmine završnice 16. božićnog malonogometnog turnira „Metković 2008“. Pogledajte rezultate:

MNK GO Lučić Makarska – CB Stablina 5 : 0
Autoškola Žabac – Studentski centar Mostar 3 : 4 (1 : 1)
CB Bambi-Konzum – SC Draga-Oaza 5 : 3
   Utakmice osmine završnice, što su se igrale u ponedjeljak i utorak, pratilo je ukupno oko 1200 gledatelja. Prvoga dana među najboljima bila je utakmica između ekipe Autoškole Žabac i Studentskog centra Mostar koja je u regularnom dijelu završila rezultatom 1:1. Studenti su bili nešto opasniji u napadu ali su iskusni igrači Autoškole Žabac uspjeli izdržati i izboriti penale. Prava drama je nastala kada i jedna i druga ekipa u dva navrata nisu iskoristile prednost. Na kraju je odlučio odličan vratar ekipe Studentskog centra.
   Susret između ekipe CB Bambi-Konzum i SC Draga-Oaza bio je naročito zanimljiv po nastupu  hrvatskog reprezentativca Darija Srne koji je odigrao izvrsno, postigao dva gola i asistirao kod ostalih golova. Gledatelji su uživali u njegovoj igri kao i u igri njegovih suigrača Despotovića, Sprčića, i Bogdanovića.

utorak, 16. prosinca
NK Metković kadeti – Apartmani Bonaca Komarna  0 : 8
City Club Čitluk – SIN-CRO-ER  3 : 0
CB Queen Lovreć – Mlinište 7 : 3
Tiskara Plećaš – MNK Albert Buhovac Mostar 12 : 11 (8 : 8)
Kaloma ZM – Gornja Vala Drvenik 2 : 5 (1 : 1)
Hollywood – Poljopromet Veterani 3 : 5
Pizzeria TUŠ – Contra Klepci 5 : 1
Žrnjevo Neum – Orašina 1 : 0
   U konkurenciji juniora U-18 odigrana je gotovo nevjerojatna utakmica između Tiskare Plećaš i MNK Albert Buhovac iz Mostara. Ekipa Tiskare Plećaš u prvom poluvremenu stekla je prednost od 7 : 3 i činilo se da je to nemoguće stići. U drugom se poluvremenu ekipa MNK Albert Buhovac vratila u igru i počela stizati rezultat pa je uz podršku punih tribina u zadnjoj minuti  došla do jednog gola zaostatka. Doslovno u zadnjim sekundama utakmice postigli su i osmi izjednačujući pogodak te izborili penale. Junak večeri je bio igrač MNK Albert Buhovac Marin Suton koji je postigao četiri gola. U izvođenju penala ponovno drama jer su obje ekipe imale po dva puta „meč loptu“, ali je na kraju, ipak, slavila ekipa Tiskare Plećaš jer je golman Goran Vekić obranio odlučujući penal.
   U seniorskoj konkurenciji utakmica večeri bila je između ekipe Žrnjevo Neum i ekipe Orašina. Orašina, pojačana s igračem MNK Pivac Vrgorac Mišom Ramićem, pružila je jak otpor prošlogodišnjem prvaku. U dva navrata pogodili su vratnicu i imali nekoliko pravih prilika promijeniti rezultat jer je ekipa Žrnjeva Neum preko Ivice Gvozdena postigla gol već u prvim minutama utakmice. Ipak, iskusnija ekipa Žrnjeva, predvođena hrvatskim reprezentativcem Sandrom Salacanom, utakmicu je uspješno privela kraju i plasirala se u četvrtinu završnice turnira.
   Utakmice četvrtine završnice igraju se u četvrtak, 18. prosinca i u petak, 19. prosinca.