Rukomet

RK Metković – RK Nexe  25:25

Metković, 15.2.2009. - Susret 17. kola Dukat Premijer lige između RK Metković i RK Nexe, koji se sinoć pred 400 gledatelja igrao u Metkoviću, završio je neriješenim rezultatom 25:25.
   Obje momčadi tijekom utakmice iskazale su nešto bolju igru u obrani, dok je u napadu i jednih i drugih bilo dosta tehničkih pogrešaka. Gosti su bolje započeli susret zahvaljujući najviše vrataru Rajkoviću te polovicom prvog dijela vodili su 5:10. Do odmora domaći igrači povezali su redove i smanjili na dva gola zaostatka pa se na odmor otišlo pri rezultatu 10:12.
   Nakon tri izjednačenja rezultata u prvih deset minuta nastavka, domaći su u 42. minuti, pri rezultatu 17:16 definitivno preuzeli vodstvo koje su uspjeli zadržati do pred sam kraj utakmice. U posljednjih osam minuta susreta, zahvaljujući u prvom redu diskutabilnim odlukama sudaca, Metkovci su posustali, što je gostujuća momčad iskoristila i upisala gostujući bod.
   Kod Metkovaca najviše golova postigli su Karačić, Arapović i Zbac, kod gostiju Barišić, Kuže i F. Lelić.