Rukomet

RK Metković – RK Karlovac 30:27 (13:13)

Metković, 3.5.2009. - Susret između RK Metković i RK Karlovac, koji se u sklopu 26. kola Dukat Premijer lige igrao sinoć u Metkoviću, završio je pobjedom domaćina 30:27.
   Gosti su iskoristili uspavanost i slabo pokretnu  igru u obrani Metkovaca pa su u 6. minuti imali rezultat 1:5, a u 21. minuti 6:11. Metkovci su krenuli nešto odlučnije tek u 24. minuti, nakon što je Uvodić obranio sedmerac Požegi, te su u posljednjih šest minuta prvog poluvremena uspjeli poravnati rezultat na 13:13. U drugom poluvremenu većim dijelom sličan scenarij. Gosti zahvaljujući vrataru Totiću i dalje održavaju prednost koja je u 43. minuti bila 17:21, a u 48. minuti 21:24. Zahvaljujući izvrsnom Uvodiću, koji je u završnici zaključao svoja vrata, Metković je napravio pravi rezultatski preokret i došao do važnih bodova.
   Uz 17 Uvodićevih obrana treba istaknuti i strijelce Arapovića s osam, Ćužića s pet i Majića s četiri postignuta gola.