Neretva i Zmaj podijelili bodove

Metković, 4.10.2009. - U 7. kolu III. HNL – jug na igralištu Iza Vage odigrana je utakmica između NK Neretva i HNK Zmaj iz Makarske koja je završila neriješenim rezultatom 0:0.
   Iako su tijekom utakmice i jedna i druga ekipa stvorila veći broj izglednih šansi na kraju je utakmica ipak završila bez pogodaka. Prvi su zaprijetili gosti u 8. minuti kada je Bušelić izbivši sam pred domaćeg vratara Krešića pogodio vratnicu. Neretva je najveću prigodu imala u 21. minuti preko Lizde koji je, iako sam ispred Šarića, na kraju pucao vrlo traljavo. U prvom poluvremenu izgledne prilike promašili su za Makarane Balić u 30. te za domaće Ćorić u 35. minuti. U nastavku posebno opasno pred golom Neretve bilo je u 51. minuti kada je Krešić obranio udarac Vidovića, a zatim u gužvi koja je nastala u šesnaestercu i Ćurića i Babića. U posljednjim sekundama Neretva je imala vrlo lijepu prigodu, ali je udarac Kaleba odlično obranio Šarić.