Dobar start Neretve

Metković, 30.8.2010. - U neretvanskom derbiju na startu sezone u 1. kolu 3. HNL – jug Neretva je protiv Jadrana LP izborila minimalnu, ali potpuno zasluženu pobjedu od 1:0.
   Obje momčadi težile su nadigravanju, no bilo je vidljivo da im redovi još uvijek nisu u potpunosti povezani. Gol odluke u 20. minuti postigao je Majić nakon lijepe asistencije Jelavića. Gosti su najbolju prigodu imali u 30. minuti kada je Cvijanović na nekoliko metara od gola slabo pucao glavom. U 38. minuti dogodila se nezgoda u kojoj su stradali Jadranovi igrači Bezer i Krstičević. Nakon međusobnog sudara glavama završili su na Hitnoj pomoći Doma zdravlja Metković gdje su im ozljede sanirane. Utakmicu na igralištu Iza Vage pratilo je oko 300 gledatelja.