Neretva – Velebit 3:0

Metković, 22.10.2012. - U 10. kolu HNL jug Neretva je na domaćem terenu savladala Velebit iz Benkovca rezultatom 3:0. Neretva je povela već u 11. minuti pogotkom Matea Vrnoge, a samo tri minute kasnije na 2:0 povisio je Stjepan Filipović koji je u 58. minuti bio strijelac i trećeg pogotka za Neretvu.
     Dva gola koja su Neretvini igrači postigli u ranoj fazi igre u potpunosti su razbila igru Benkovčana koji su tek u zadnjih petnaestak minuta utakmice posložili redove, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti vrataru domaćih.
Za NK Neretvu igrali: Bubalo, Brajkovic, Prce, Filipović (od 61. minute Bezer), D. Kuran, T. Kuran, Vrnoga, Čelić (od 79. minute Plećaš), T. Dodig (od 46. minute D. Dodig), Rako, Kozina. Trener: Dragutin Čelić.
Za NK Velebit igrali: Jurjevic, Anić (od 85. minute Lupić), Kurtin, Perica, Benić, Čerina, Volpi-Kobalt (od 79. minute Zubčić), Čačić, Miletić, Katuša (od 61. minute A. Bačić), Rašić. Trener: Josip Lončar.