KK Metković startao s pobjedom

Metković, 14.1.2013. - Pred stotinjak gledatelja KK Metković je na domaćem terenu u utakmici „tko će više“ sa 111:93 bio uspješniji od KK Jazine, pucački najraspoloženije i na kraju prvoga dijela petoplasirane momčadi košarkaške A2 lige – jug. To je peta pobjeda KK Metkovića u prvenstvu i treću u nizu.
    Kako nas izvještava Nikica Medak, prvo je poluvrijeme proteklo u napadačkim akcijama, dok obrane s obje strane kao da nisu postojale. Goste je predvodio prvi strijelac lige Roko Čiklić uz pomoć Bazdarića i Banića, dok su domaći najviše poentirali preko Karača. Na odmor se otišlo pri rezultatu 59:58 u korist Metkovića.
    U trećoj četvrtini Metkovci su striktnom obranom i udvajanjem zaustavili najboljega strijelca gostiju Čiklića te efikasnom igrom, kojom su u tome razdoblju postigli 8 trica (po tri Karakaš i Marin) na kraju stigli do nedostižnih 93:77.
    U posljednjoj četvrtini domaći košarkaši očuvali su prednost, a priliku da pokažu što znaju dobili su svi igrači. Nakon posljednjega zvuka sirene semafor je pokazivao 111:93. Utakmica će biti zabilježena i po rekordnih 111 koševa koje je ove sezone postigla jedna ekipa te po, također rekordnih, 18 trica.
    U idućem, 13. kolu košarkaši Metkovića gostuju u Kaštel Starom gdje će igrati protiv KK Kaštela iz Kaštel Sućurca.