Šest medalja s Kupa Jadrana 2014

Metković, 24.3.2014. - U Splitu je jučer održan Međunarodni karate turnir Kup Jadrana 2014. na kojem je nastupilo 900 natjecatelja iz 72 kluba iz 12 zemalja. Među njima bili su i natjecatelji dvaju metkovskih karate klubova koji su u Metković donijeli dvije zlatne i četiri brončane medalje.

Karate klub Metković nastupio je sa 11 natjecatelja koji su osvojili 3 medalje. Lucija Borovac je u katama u uzrastu ml. učenice osvojila zlatnu medalju, dok su u borbama Lucijin brat Petar Borovac, u kategoriji učenika -42 kg, i Ante Dugandžić, u kategoriji učenika -38 kg, osvojili brončane medalje. U repasažnim borbama za treće mjesto nastupili su Ivana Brnas, Marinela Perić, Ema Vidović, Matea Bebić i Ante Krstičević, no plasirali su se na peta mjesta. Nastupili su još Iva Vučić, Sara Đukić i Lucija Vištica, ali bez plasmana među pet prvih.