NK Neretva – NK Šibenik 0:3

Metković, 12.10.2014. - U 10. kola 3. HNL – jug Neretva je na domaćem terenu poražena od Šibenika rezultatom 0:3. Golove za goste postigli su Kartelo iz jedanaesterca u 36. minuti, Blažević u 52. i Prijić u 82. minuti.
     Iako su Šibenčani u Metković stigli znatno oslabljeni, domaći igrači nisu uspjeli pronaći pravu igru i ozbiljnije se suprotstaviti protivničkoj momčadi. Utakmicu su otvorili poprilično borbeno držeći nešto više od pola sata igru na protivničkoj polovini terena, ali se iskusnija obrana Šibenika nije dala iznenaditi. U 36. minuti domaćoj obrani bježi Maretić, a vratar Tolić ga zaustavlja faulom u kaznenom prostoru. Sudac Silić pokazuje na bijelu točku, a jedanaesterac sigurno izvodi Kartelo nakon čega gosti preuzimaju inicijativu na terenu. U nastavku utakmice Šibenik preko Blaževića vrlo brzo povećava vodstvo, a za konačnih 0:3 zabija Prijić u 82. minuti susreta.
     Neretvi je ovo treći uzastopni poraz i trenutno, s utakmicom manje, zauzima 11. mjesto na tablici. Nadamo se da će Neretva posložiti svoje redove i u nastavku prvenstva pokazati da sjajan start s kojim je otvorila sezonu nije bio slučajan.
Za Neretvu igrali: Tolić, Tomas, Glavan, Milinković, Ereš (od 52. minute Vrnoga), Ćelić (od 74. minute Magzan), Kaleb, Jerković, Batinović, Vlahović, Brečić (od 68. minute Jelavić). Trener: Darko Zeljić.
Za Šibenik igrali: Slavica, Šare, Bulat, Kartelo, Perica, Prijić, Fuštin (od 89. minute Marić), Blažević (od 83. minute Maleš), Španja, Maretić (od 40. minute Zelić), Duvnjak. Trener: Damir Petravić.