Pobjeda Neretve na startu proljetnoga dijela prvenstva

Metković, 1.3.2015. - Drugi dio prvenstva III. HNL jug na stadionu Iza Vage započeo je minutom šutnje u znak sjećanja na legendarnoga Neretvina igrača Hrvoja Jeramaza Grka koji je nedavno preminuo. Nakon toga je započela utakmica 18. kola u kojoj je NK Neretva ugostila momčad NK Omiš i boljom igrom u obama poluvremenima pobijedila 2:0.
    Nogometaši Neretve otpočetka su pokazali želju i volju za što bržim postizanjem gola pa im je trud nagrađen u 15. minuti kada Darko Glavan glavom loptu šalje u mrežu Omišana. Iako su se domaći i dalje trudili na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 1:0.
    Terenska nadmoć domaćina nastavlja se i u drugomu poluvremenu, što je potvrđeno Neretvinim drugim golom u 70. minuti. U najljepšoj akciji utakmice nakon brzih i točnih dodavanja Frane Jerković ubacuje u prazan prostor u koji utrčava bivši igrač kominskoga Gusara Darko Dodig i neobranjivo postiže pogodak.
    Pobjedom protiv Omiša Neretva je na četvrtome mjestu s tri boda zaostatka za trećeplasiranim Solinom.
    Napomenimo da su igrači Neretve na teren istrčali u dresovima s reklamom Kina Pobjeda, čije se otvorenje očekuje u petak.