Rukomet

RK Metković 1963 teškom mukom preplivao Spačvu

Metković, 19.3.2015. - U sinoćnjem trileru koji su nam priredili naši momci, dovodeći mnoge gledatelje u „predinfarktno stanje“, ipak smo izašli kao pobjednici. Premda namjera nije bila takva, ali posljednje minute susreta podsjetile su na dobra stara vremena u našoj dvorani – piše Vinko Kaleb o utakmici u kojoj je RK Metković 1963 prošao u četvrtzavršnicu Kupa Hrvatske tako što je s 26:25 pobijedio RK Spačva iz Vinkovaca.
    Na samomu otvaranju susreta u nepune tri minute vidjeli smo četiri zgoditka. Ispipavanje snaga traje do rezultata 4:4, a nakon toga na parketu dominiraju domaći momci. U 18. minuti odlazimo na četiri zgoditka razlike pa gostujući trener Kovačević zove minutu odmora.
    Predah je, očito, bolje koristio nama jer smo prednost povećali na 17:10. Posljednjih 40 sekunda prvog dijela gosti odigravaju bolje te s igračem više postižu dva gola pa se rezultat na semaforu zaustavlja na 17:12.
    U drugomu dijelu susreta akteri su zamijenili uloge. Gosti se nisu predavali, mirno i strpljivo pristupili su ostatku utakmice. Loša igra domaćih vidjela se na samomu početku poluvremena pa trener Bjeliš nakon tri minute nastavka poziva na predah. Blijedo izdanje domaćih u drugomu dijelu bilo je uzrokom gore spomenutoga trilera. Poslije uvodnih 4:4, gosti poravnavaju na 20:20, a nedugo zatim imaju i jedino vodstvo na utakmici od 23:24. Nakon posta od 49. do 56. minute naši postižu tri zgoditka i prelaze u vodstvo.
    Posljednjih 50 sekunda utakmice imamo napad, ali lopta, nažalost, ostaje na gredi. Gosti potom zovu TO. U najdužih 15 sekunda uspijevamo se obraniti pa je tako posljednji šut protivnika izveden s 12 metara završio preko bloka za konačan rezultat 26:25.
    U konačnici, možda i nije realno izdvojiti najboljeg pojedinca utakmice. Možda obrane Mudrinjaka iz prvog dijela ili važna obrana Karabatića. Kontre Jelinića ili ukradena lopta Paponje? Hrabrost Andija ili hladnokrvnost kapetana Zovka? Duo „banana“ Mataga i Džeba spet blokada na kraju susreta? Golovi Kežića i Marića ili igra u obrani Jelčića? Definitivno, najbolji pojedinac je momčad koja je smogla snage i dobila utakmicu.