Rukomet

Metković 1963 s dva se boda vratio iz Križevaca

Metković, 20.4.2015. - Kako na svojoj FB stranici izvještava Radio Križevci, RK Metković 1963 u uzbudljivoj je završnici 23. koja I. HRL pred oko 150 gledatelja s 28:29 svladao domaći KTC. Igrač utakmice bio je gostujući vratar Karabatić, čije su obrane sredinom drugoga poluvremena Metkovce vratile u igru, no treba spomenuti šut A. Dominikovića 8/9 te tri uzastopna Marićeva pogotka koji su im u zadnjim minutama donijeli minimalnu pobjedu.
    U četvrtoj minuti Metković je vodio 1:4. Domaćin se postupno primicao te u 12. minuti Taras izjednačuje na 6:6, dok prvo vodstvo KTC ima u 24. minuti iz sedmerca koji je realizirao Babić za 11:10. Križevčani odlično započinju drugo poluvrijeme i u 35. minuti imaju 4 pogotka prednosti, 19:15. Obrane Karabatića potpuno su vratile u utakmicu ekipu Metkovića tako da je u 43. minuti anulirana prednost domaćina 21:21. Karabatić brani sedmerac Babiću u 49. minuti. KTC uspijeva ponovno pobjeći na dva pogotka viška preko Lovrenčića i Babića za 25:23. Metković zatim serijom od 3:0 poveli 26:25. Križevčani uzvraćaju preko Tarasa i N. Predojevića i vode 27:26 i 28:27. Kod Metkovića ključna tri pogotka zaredom postiže Marić za 28:29. KTC ima posljednji napad za izjednačenje, ali nije uspio.
    Od domaćih strijelaca najraspoloženiji su bili Babić i Lovrenčić s po sedam pogodaka te Taras i Predojević sa šest i pet pogodaka. S druge su im strane parirali A. Dominiković s osam, Marić, N. Dominiković i Zovko s po pet te Mataga s četiri pogotka.
    Metkovci su na tablici trenutno treći s pet bodova zaostatka za Moslavinom i Medveščakom NFD kojega u nedjelju dočekuju u svojoj dvorani.