Regata osmeraca na Neretvi

Metković, 10.8.2015. - Jučer je Veslački klub Neretvanski gusar iz Metkovića bio domaćin regatnog natjecanja Neretva Open 2015, utrke osmeraca na Neretvi, koje je uz domaćina organizirao Veslački savez Dalmacije.
    Regata se veslala od Krvavca do Velike rive u Metkoviću i bila je podijeljena na tri natjecateljske kategorije: veterani, mix i gradovi, a veslale su se četiri utrke. U prvoj kategoriji pobijedila je kombinirana veslačka posade u Jaruna, Trešnjevke, Mornara i Neretvanskoga gusara, koja je iza sebe ostavila posadu Neretvanskoga gusara.
    U drugoj kategoriji pobijedila je kombinirana posada Trešnjevke, Mornara i Mladosti ispred kombinirane posade Jaruna i Mladosti. U kategoriji gradova najbrža je bila posada Zadra koja je bila toliko brza da je na cilj došla prije veslača u utrci prethodne kategorije, koja je startala deset minuta prije njih. Za Zadranima je stigla posada Vukovara pa Makarske. Metković je bio četvrti, a Dubrovnik peti.
    Za razliku od dosadašnjih regata, medalje se nisu dijelile u rivi u Metkoviću. To je učinjeno na Izletištu Kuti Joze Crnčevića, na kojemu je za sve sudionike upriličen zajednički ručak.