Poraz unatoč solidnoj igri

Metković, 26.9.2015. - MNK Metković sinoć je u Gradskoj sportskoj dvorani odigrao prvenstvenu utakmicu prvoga kola II. HNL jug, u kojoj ga je MNK Ustanik iz Splita porazio 1 : 4.
    Napadačkom igrom na početku utakmice domaći slabe svoju obranu pa to Splićani iskorištavaju pogotkom Mladena Bajamića već u 5. minuti. Premda sređuju svoje redove, Metkovci do završetka poluvremena ne uspijevaju izjednačiti pa na odmor odlaze s minimalnim zaostatkom od 0 :1.
    U 26. minuti drugoga poluvremena Metković pogotkom Andrije Bebića izjednačava te ponovno kreće u otvorenu napadačku igru, ali spletom nes(p)retnih okolnosti u posljednjih 15 minuta prima tri pogotka u nizu. Strijelci za konačnih 1 : 4 bili su: Mario Baljkaš u 34., Ante Vukić u 37. i Mario Taći u 39. minuti.

MNK Metković: Miro Kužić, Zvonimir Dragović, Matej Marević, Ivan Pehar, Andrija Bebić, Domagoj Kešina, Danijel Ležinić, Luka Borovac, Matija Ilić, Marko Alimić, Josip Galov, Antonio Mijoć, Domagoj Zudal.

MNK Ustanik: Robert Mišković, Ivan Barišić, Jadran Kirevski, Hrvolje Giljamović, Ante Đikić, Mladen Bajamić, Ante Vukić, Josip Balek, Joško Rogić, Mario Taći, Mario Baljkaš, Mate Olusić.