Druga pobjeda 'Iza Vage'

Metković, 27.9.2015. - Jučer je NK Neretva u prvenstvenoj utakmici 6. kola III. HNL jug na svome Igralištu Iza Vage pred dvjestotinjak gledatelja rezultatom 1 : 0 pobijedila momčad NK Hajduk 2 iz Splita.
    Pogodak je postignut već u 27 sekundi utakmice. Domaći igrač Luka Bubalo loptu ubacuje u protivnički kazneni prostor, a Mihovil Šutalo glavom postiže jedini pogodak na utakmici. Uslijedila je čvrsta igra i grčevita obrana domaćina koji 53. minuti zbog dva žuta kartona ostaje bez Frane Jerkovića. Nakon toga Neretva je potpuno zbila svoju obranu pa Splićani nisu pronalazili rješenje za takvu igru domaćina. Iz njezinih redova požutio je Kuran, a gostima su zbog preoštre igre dosuđene četiri žuta kartona. Trener Hajduka Mario Osibov i Neretve Mario Gujinović su, također, udaljeni s terena zbog međusobnoga vrijeđanja.
    Na kraju možemo reći da je NK Neretva srčanom i dobrom igrom zasluženo osvojila tri boda.

NK Neretva: Božo Dragobratović, Domagoj Kuran, Luka Bubalo (od 79. minute Davorin Mustapić), Ante Batinović, Zvonimir Medić, Frane Jerković, Dragan Brečić. Mihovil Šutalo (od 70. minute Marko Prce), Nikola Magzan, (od 89. minute Luka Kapović), Nedjeljko Kaleb.

NK Hajduk 2: Ivo Grbić, Petar Čeko (od 70. minute Noah Philip Vulovich), Ante Vrljičak, Mateo Tomić, Zdravko Simonović (od 63. minute Ivan Tomičić), Kristijan Puljić (od 46. minute Ivan Delić), Hrvoje Relota, Ivan Mastelić, Ismar Hairlahović, Krešimir Luetić, Ante Sršen.