Rukomet

RK Metković i dalje na vrhu I. HRL

Metković, 4.10.2015. - Metkovci su nakon 3. kola I. HRL sa stopostotnim učinkom i dalje na vrhu prvenstvene tablice. Iza njih je s istim brojem bodova i slabijom gol-razlikom Metalac iz zagrebačke Dubrave. Jučer su u Gradskoj sportskoj dvorani pred tristotinjak gledatelja s 30:28 svladali RK KTC Križevci.
    Nakon izjednačena početka Metkovci se u 10. minuti odljepljuju na tri gola razlike, prije svega trima Batinovićevim golovima. Gosti stalno prijete, ali do kraja poluvremena nisu stigli bliže od 17:14. U nastavku Metkovci i da dalje drže dva-tri gola razlike, no uporni Križevčani u 37. minuti golovima Babića i Valinčića izjednačuju na 19:19. Bio je to znak domaćima da treba ubaciti u višu brzinu, što i uspijevaju jer se razlika više puta penje i na četiri gola. Nakon 29:25 u 55. minuti dolazi do ozljede Sršena, koji je važan igrač u obrani. To koriste gostujući strijelci i trima pogotcima u dvije minute dolaze ponovno na minus jedan. Dramatičnu situaciju u 60. minuti svojim pogotkom okončava najraspoloženiji Metkovac Zovko, kojemu je to bio 10. pogodak na utakmici. Po sedam su postigli Batinović i Dodig te po tri Koncul i Vučković. Najbolji strijelac na utakmici s 13 pogodaka bio je gostujući igrač Babić.
    Naši sljedeće subote idu na ogled RK Osijek, koji je u skupini klubova s po četiri boda.