Šport

Neretvi još jedna pobjeda

Metković, 1.11.2015. - U prvenstvenoj utakmici 12. kola III. HNL jug domaća je Neretva pred dvjestotinjak gledatelja s 1 : 0 pobijedila NK Croatia iz Zmijavaca. Utakmica je bila borbena i zanimljiva.
   Gosti iz Imotske krajine odmah su na početku opasno zaprijetili i da nije bilo odličnih intervencija domaćinova vrata Rolja mogli su rano povesti. Pred istek poluvremena Neretva se budi i otvorenijom igrom počinje presijecati protivnički posjed lopte. Premda su obje momčadi odlično igrale, zbog manjka sportske sreće na odmor odlaze bez promjene rezultata.
   U nastavku utakmice napadi se izmjenjuju na objema stranama. U 68. minuti Šutalo nabacuje Jerkoviću, koji puca s oko osam metara. Gostujući vratar odbija loptu, a ona ponovno dolazi do Jerkovića koji je gostima posprema u mrežu. Bilo je to dovoljno za minimalnu pobjedu Neretve.

NK Neretva: Predrag Rolj, Darko Glavan, Luka Kapović (od 46. minute Drago Kuran), Darko Dodig (od 75. minute Marko Prce), Luka Bubalo (od 87. minute Davorin Mustapić), Ante Batinović, Zvonimir Medić, Frane Jerković, Dragan Brečić, Mihovil Šutalo, Nedjeljko Kaleb.

NK Croatia: Marko Županović, Nikola Šalinović, Goran Karoglan (od 57. minute Ante Aračić), Tomislav Brmadić, Marko Koštić, Mislav Karoglan, Ante Ćapin, Zvonimir Begić, Ante Vuković, Josip Gudelj (od 46. minute Marin Vuksan), Marijan Šuto.