Košarkašima treća pobjeda u nizu

Metković, 30.1.2017. - Igrači KK Metković sinoć su u Gradskoj športskoj dvorani odigrali susret 7. kola B1 košarkaške lige jug, u kojemu su sa 74:54 slavili protiv KK Trogir pa im je to treća pobjeda u nizu.

Obje su momčadi utakmicu otvorile visokim tempom, a domaćini su na kraju prve četvrtine imali prednost 19:16. U drugoj četvrtini domaćini dobrom igrom u obrani i efikasnom tranzicijom dolaze do osjetnije prednosti koja je na kraju prvog poluvremena iznosila jedanaest koševa pri rezultatu 40:29. U nastavku utakmice došla je do izražaja još veća razlika u kvaliteti te su domaćini stekli još deset koševa prednosti. Tijekom posljednje četvrtine rezultatska razlika se nije mijenjala te je utakmica završena konačnim rezultatom 74:54.

U redovima KK Metković najefikasniji su bili Roko Dominiković i Ante Primorac s osamnaest, a njima se priključio Valentin Dodig s petnaest ubačenih koševa. U momčadi KK Trogir najbolji su bili Marin Jeličić i Luka Murko s petnaest i dvanaest poena.

Svemu ovome možemo dodati da su prije seniorske utakmice susret odigrali i kadeti tih dvaju klubova. U njemu su gosti slavili rezultatom 46:55. Prije dva dana juniori KK Metković, oslabljeni neigranjem nekoliko igrača, izgubili su na gostovanju kod sinjskoga Alkara rezultatom 95:75.