Poraz KK Metković od KK Dražen Petrović 70:83

Metković, 11.2.2017. - Nakon triju uzastopnih pobjeda, košarkaši KK Metković na domaćemu su terenu danas uvjerljivo poraženi od gostiju iz Primoštena (Šibenika), premda je jedna četvrtina pokazala da mogu puno, puno bolje.

Prema riječima Nikice Medaka, naši su loše otvorili utakmicu pa su gosti iz KK Dražen Petrović na kraju prve četvrtine pobjegli na 15 poena razlike, a do poluvremena povećali su je na 21 poen.

Ipak, u trećoj četvrtini pravi preokret..Naši serijom 23:4 u 27 minuti dolaze na samo minus dva poena zaostatka pa je rezultat na kraju toga dijela utakmice bio 51:53..Nažalost, tu su stali pa u nastavku gosti s nekoliko koševa, prije svega s crte slobodnih bacanja, odlaze na 54:61..Tu je najprecizniji bio gostujući Andabaka koji je slobodna bacanja realizirao 10/10..

Do kraja utakmice gosti iz Šibenika sačuvali su prednost te nisu dozvolili preokret za koji domaći nisu više imali snage.

U redovima KK Dražen Petrović najefikasniji su bili Baljkas s 29 poena (8 trica) i Andabaka s 26 poena (2 trice).

U porazu domaćih najefikasniji je bio Mate Gašpar s 19 (2 trice) te Ante Primorac s 13 poena.

KK MetkovićT. Dodig 0p, H. Veraja 2p, R. Dominiković 6p 1t, S. Vidović 8p 2t, A. Primorac 13p, L. Dominiković 6p, D. Dominiković 12p, J. Volarević-, M. Gašpar 19p 2t, J. Perleta 4p

Trener: J. Dominiković

KK Dražen PetrovićI. Nerber 6p, L. Klisović 0p, M. Tomić 2p, I. Baljkas 29p 8t, K. Andabaka 26p 2t, A. Kumanović 4p, P. Pancirov 1p, M. Buva 0p, I. Šolić 5p, M. Vlaić 10p 2t

Trener: P. Maleš