Nakon visokoga vodstva izmakla im pobjeda

Metković, 19.3.2017. - Sinoć je u Gradskoj sportskoj dvorani odigran susret 16. kola I. HRL jug u kojem su snage odmjerili domaći RK Metković 1963 i MRK Kozala iz Rijeke. Nakon velikog preokreta i neizvjesne završnice susreta slavili su Riječani 27:29.

Ispočetka je igra bila izjednačena, nakon čega je uslijedila velika serija pogodaka domaćina koji su sredinom poluvremena imali prednost devet pogodaka razlike pri rezultatu 15:6. Gostujući igrači su imali veliki broj tehničkih grešaka, a u vrlo dobrom izdanju bio je domaći vratar Darijan Bošković. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 18:11.

U nastavku utakmice gosti iz Rijeke bude se te dobrom obranom i efikasnom realizacijom u napadu uspijevaju izjednačiti na 22:22. Odmah potom uspijevaju povesti minimalnom prednošću koju do kraja utakmice nisu ispustili pa je susret je završio 27:29. U redovima RK Metković 1963 najefikasniji su bili Jure Kozina s osam i Antonio Cvitanović sa sedam pogodaka, dok su kod gostujućeg MRK Kozale Filip Begić i Mateo Milih postigli devet i četiri zgoditka.