Šport

Neretva časno izgubila od lidera prvenstva

Metković, 23.4.2017. - U 27. kolu III. HRL jug danas su se na igralištu Iza Vage sastali domaći NK Neretva i lider na tablici NK Hajduk II, koji je na kraju slavio 1:2, premda je Neretva borbenošću u drugome poluvremenu zaslužila više.

Utakmica je privukla velik broj gledatelja, što zbog Hajdukova imena, a što zbog odluke Neretvina vodstva da se prihod od ulaznica uplati za liječenje našega sugrađanina Josipa Vladića Tote.

Iz prvoga poluvremena može se, uglavnom, izdvojiti pogodak koji je za goste u 36. minuti postigao igrač podugačka imena i prezimena – Nicholas Rafael Lanos Lohinski. Za razliku od prvoga, drugo je poluvrijeme donijelo puno zanimljiviju igru. Neretva se probudila, ali prijetili su i gosti, no Neretvin je vratar imao nekoliko uspješnih intervencija. Nakon više uzastopnih ataka Neretvin se Brečić polovinom poluvremena našao sam pred gostujućim vratarom, ali njegov je udarac završio blizu vratnice. Tko zna kako bi se utakmica odvijala da je pogodio. Kako to često biva, „kazna“ je uslijedila nakon nekoliko minuta, kada je pred Pavlovićevim golom spretno reagirao Jurić i povećao Hajdukovo vodstvo na 0:2.

Neretva se nije predavala i nakon niza prilika i poluprilika konačno je u sudačkoj nadoknadi Vasilj loptu ugurao u protivničku mrežu, nakon što mu ju je na istrčaloga Hajdukova vratara spretno dobacio Batinović.

Tri su boda otišla u Split, ali se Neretva nije osramotila protiv vodeće momčadi prvenstva. Nadamo se da će sljedeće kolo ta tri boda vratiti iz Dugoga Rata, u kojemu gostuje protiv posljednjega Orkana.