Rukomet

Do bodova ni u prvoj domaćoj utakmici

Metković, 8.10.2017. - Nakon poraza na startu prvenstva od Mladoga rudara, RK Metković 1963 ni u prvoj domaćoj utakmici nije stigao do bodova. Sinoć je pred dvjestotinjak gledatelja u Gradskoj sportskoj dvorani s 24:26 izgubio od dugoratskoga Hrvatskog dragovoljca.

Metkovci su poveli u 3. minuti, no Dugoraćani odmah izjednačuju. Vodstvo od 2:1 u 5. minuti te dva izjednačenja bilo je sve što su domaći uspjeli postići jer od tada gosti stalno održavaju razliku od 1-2 gola. Od sredine prvoga poluvremena gosti koriste nekoliko tehničkih pogrešaka domaćih i polako se odljepljuju do konačnih 12:16. Četiri gola izgleda dostižno, ali prikazana igra nije ulijevala previše nade.

U nastavku utakmice odnos snaga na terenu nije s mijenjao. Gosti vode s 3-4 gola, a u jednome trenutku i sa šest golova razlike. Domaći su imali više prigoda za povratak u utakmicu, ali s nekoliko netočnih dodavanja, s dva zapucana sedmerca i s nekoliko promašenih zicera do toga se nije moglo. Istina, i gosti su promašili dva sedmerca, ali su dvojac Banović i Plazibat na muke stavljali domaću obranu. Ukupno su postigli 19 pogodaka (Plazibat tri iz sedmeraca), a pred njihovim visokim vratarom Malenčićem domaćim je napadačima često zadrhtala ruka.

Kod Metkovaca najuspješniji su bili Cvitanović s pet (tri sedmerca) i Mataga s četiri pogotka. Po tri su postigli Marević, Koncul, Bartolović i Kolovrat, što znači da je domaći napad bio širi. Šteta je što barem netko od njih nije imao svoj dan jer su tako bodovi mogli ostati u Metkoviću.

Sljedeće kolo igra se 14. listopada, kada Metkovci gostuju kod RK Pećine iz Rijeke, koji je, također, nakon dva kola bez bodova. Nadamo se da će trener Romić uspješno motivirati ekipu da osvoji prve bodove.