Po zlato i srebro te tri bronce za 'neretvanske gusare'

Metković, 25.3.2018. - Jučer je u Zatonu kraj Šibenika održana 2. regata Kupa Dalmacije, na kojoj su veslači VK Neretvanski gusar osvojili ukupno pet medalja, od čega po jednu zlatnu i srebrnu te tri brončane.

Drugo mjesto osvojio je Nikola Mijić u konkurenciji skifova kadeti B. U drugoj utrci skifova kadeta B nastupio je Luka Popović koji je osvojio treće mjesto. Još jedno treće mjesto u istoj konkurenciji osvojio je Marin Plećaš. Prvo mjesto u skifu za seniorke osvojila je Nataša Šustić. Dvojac na pariće juniori B u sastavu Luka Barišić / Marijan Filipović osvojio je treće mjesto.

Sljedeća regata Kupa Dalmacije predviđena je u Dubrovniku 21. travnja, a sedam dana iza toga u Zagrebu se održava Hrvatsko veslačko prvenstvo za seniore i veterane.

Gosti regate bili su veslači češkoga Brna, koji su se u Zatonu zatekli na proljetnim pripremama.