Peterostruki aksel preko Pregrade

Metković, 11.3.2019. - Više nego uvjerljivo igračice ŽNK Neretva jučer su u prvoligaškoj utakmici ŽNL na Igralištu Iza Vage preskočile gošće iz Pregrade. Za to se s tri pogotka pobrinula Terzić i s dva Bakalar.

Da pobjeda ne bi trebala biti upitna vidjelo se već otpočetka. U 2. i 7. minuti pogađa Terzić, a u 30. nakon odbijene lopte snalazi se Bakalar i povisuje na 3:0. U drugome poluvremenu Ana Bakalr podiže rezultat na 4:0, a konačnu pobjedu svojim trećim golom u 71. minuti donosi ponovno Veronika Terzić. Zanimljivo je bilo gledati kako za gošće igra Marija Matuzić – Maca Maradona, koja je 1974., s četrnaest godina, zaigrala za zagrebački 'Loto', a potom je standardna reprezentativka Jugoslavije i Hrvatske.

S 14 bodova ŽNK Neretva trenutno drži 4. mjesto, iza vodećih Splita, Osijeka i Agrama. Sljedeće nedjelje naše u Slavonskom Brodu igraju protiv Viktorije, koja je do sada ubilježila samo jednu pobjedu.