Rukomet

Pobjeda nakon dva mršava kola

Metković, 1.4.2019. - Teže nego što se očekivalo Metkovci su u 18. kolu I. HRL jug uspjeli na domaćem terenu svladati Biograđane te podebljati priključak gornjoj polovini tablice.

Nakon izjednačene igre prvih desetak minuta, rukometaš Metković Mehanike nizom pogodaka dolaze do 9:5, no gosti u 20. minuti izjednačuju i na odmor u svlačionicu odlaze s dva gola prednosti – 12:14.

Gosti svoje vodstvo uspijevaju održavati do 47. minute, kada najbolji domaći strijelac Cvitanović izjednačuje na 20:20., a nakon toga Metkovci se polako odvajaju i na tri pogotka razlike. Pred sam kraj gosti su ponovno zaprijetili, no golom Obšivača u 59. minuti domaći ponovno bježe na tri gola razlike, što Biograđani u zadnjoj minuti uspijevaju smanjiti na dva i postaviti konačan rezultat 27:25.

Pod vodstvom trenera Filipa Romića za Metković Mehaniku igrali su: Josip Bezer, Marko Jakić, Vladimir Koncul (3), Ivan Obšivač (2), Antonio Cvitanović (7), Nikola Bartolović (2), Bruno Bošković, Marko Buntić (6), Marino Jerković, Darijan Bošković, Luka Čupić, Karlo Mateljak, Smiljan Kolovrat (1), Marko Romić, Kristijan Marević i Toni Jakić.

RK Metković Mehanika trenutno je na sedmom mjestu s 20 bodova, koliko ima i šesti Trogir. Sljedeće subote naši putuju u goste RK Split, koji drži dno tablice.