Izvrstan proljetni start metkovskih veslača

Metković, 10.3.2020. - Prošle je subote u Splitu je na regatnoj stazi Spinut održana 20. jubilarna regata Memorijal Zlatko Celent, odnosno 1. regata kupa Veslačkog saveza Dalmacije, na kojoj su sudjelovali i veslači VK Neretvanski gusar. Veslači su odlično odradili zimske pripreme, a dio je veslača iz školskoga pogona prešao u natjecateljski dio.

Ukupno je pet posada osvojilo odličja. Prvi su na stazi zlato osvojili stariji kadeti u četvercu na pariće u sastavu Anton Rendulić, Martino Babić, Gabrijel Gluščević i Toni Milan. Zlato su također osvojili i mlađi kadeti, zlatna braća Gabrijel i Matej Šiljeg u dvojcu na pariće te, naravno, Nataša Šustić u samcu za seniorke. Mlada Reina Bebić za mlađe kadetkinje osvojila je odlično drugo mjesto i srebrnu medalju. Za mlađe kadete u četvercu na pariće – gig nastupili su Ivan Bebić, Roko Mijić, Frane Vugdelija i Antun Vugdelija te su osvojili brončanu medalju. Državni prvak u samcu Nikola Mijić nije nastupio zbog bolesti.

Za dva tjedna veslači imaju nastup u Šibeniku na 2. regati kupa VSD-a.