Metković učvrstio svoju poziciju na veslačkoj karti

Metković, 8.7.2020. - U organizaciji Hrvatskoga veslačkog saveza, Veslačkoga saveza Zagreba i VK Trešnjevka u Zagrebu je 4. i 5. srpnja na regatnoj stazi Jarun održana Međunarodna regata “Zagreb Open 2020”, na kojoj je svih pet posada VK Neretvanski gusar postiglo sjajan uspjeh.

Doslovno pomevši konkurenciju, braća Gabrijel i Matej Šiljeg u dvojcu na pariće (2xKMB) osvojila su prvo mjesto. Prvo je mjesto osvojio i dvojac na pariće (2xKMA) u kojemu su veslali Toni Milan i Nikola Mijić. Njih su dvojica svoju kvalitetu potvrdila veslajući i u samcu (KMA), te se okitili sa srebrnim medaljama, a među trojicom najboljih u Hrvatskoj našao se i Nikolin brat Roko Mijić, koji je u samcu (KMB) zaslužio brončanu medalju. Čestitke momcima u promociji Kluba i grada!

Pogledajte video utrke dvojca na pariće u kategoriji mlađih kadeta, u kojoj su veslala braća Šiljeg i premoćno osvojila prvo mjesto vk.neretvanskigusar/videos. Ostali će video zapisi uskoro biti dostupni na službenom YouTube kanalu Kluba.

Sljedeća regata Kupa Dalmacije održat će se 11. srpnja u Kaštelima.