Braća Gabriel i Matej Šiljeg prvaci Hrvatske u dvojcu na pariće

Metković, 15.9.2020. - Na zagrebačkom Jarunu od 10. do 13. rujna održano je Prvenstvo Hrvatske u veslanju na kojem su nastupili veslači Neretvanskoga gusara, a braća Gabriel i Matej Šiljeg postali su državni prvaci u dvojcu na pariće, u kategoriji kadeta B.

Reina Bebić i Maris Gluščević u dvojcu na pariće, u kategoriji kadetkinja B osvojile su srebrnu medalju, a bronce su osvojile Nataša Šustić u samcu te Ema Bebić u skifu. Nikola Mijić i Toni Milan u dvojcu na pariće, u kategoriji kadeta A, u fotofinišu su za 24 stotinke izgubili broncu, koja je za 20-ak stotinki pobjegla i Roku Mijiću u skifu, u kategoriji kadeta B.

Marin Plećaš i Željko Deak su u kategoriji mlađih juniora osvojili šesto mjesto, a nakon dobro odveslane utrke u kvalifikacijama, četverac na pariće u sastavu Noa Bebić, Anton Rendulić, Gabrijel Gluščević i Antun Vugdelija nije prošao repasaž, koji je izmakao i Frani Vugdeliji u skifu te Ivanu Obrvanu i Ivanu Bebiću u dvojcu na pariće.