Drnišani nisu dopustili iznenađenje

Metković, 14.3.2016. - Buran sportski vikend Košarkaškoga kluba Metković s dva poraza i jednom pobjedom mlađih kadeta nakon produžetka protiv vršnjaka iz Škole košarke Split. Vikend su otvorili seniori subotnjim porazom kod kuće u utakmici 8. kola B-1 lige jug protiv KK DOŠK iz Drniša.

KK Metković - KK DOŠK 72:89

Gosti bolje startaju te već u prvoj četvrtini stječu visoku prednost pa ona završava 10:18. Početkom druge četvrtine naši košarkaši usklađuju igru, preciznijim rješavanjem nekoliko napada u 13. minuti hvataju priključak za Drnišanima sa samo jednim košem razlike. Do poluvremena se očekivala neizvjesna i zanimljiva igra, no domaći košarkaši posustaju te gosti velikom serijom ostvaruju prednost od 15 razlike i mirno odlaze na odmor pri rezultatu 33:48.

U nastavku poluvremena domaći se i dalje pokušavaju rezultatski vratiti utakmicu, no gosti preciznim šutovima i zonskom obranom kontroliraju teren te pobjeđuju domaćina72:89. Kod gostiju najučinkovitiji su bili Martin Klepo s 24 koša i 4 trice te Martin Jelić s 21 košem i 3 trice, a kod domaćina najefikasniji je bio Mate Gašpar sa 17 koševa.

Tom utakmicom i porazom od KK DOŠK završen je osnovni dio lige od dva kruga i deset utakmica. KK Metković sada je peti na ljestvici lige s osam poraza i dvije pobjede. Do kraja prvenstva čekaju ih još po dvije utakmice s KK DOŠK i KK Dalmatia Lions.

Mlađi kadeti KK ŠK Split - KK 51:51 Metković 55:64

Mlađi kadeti došli su do pete pobjede u prvenstvu protiv vršnjaka iz Škole košarke Split, ali tek nakon produžetka. Sigurnih dvadeset razlike iz tri četvrtine istopilo se u posljednjoj zbog brojnih pogrešaka Metkovaca, što domaći iskorištavaju te se uz nekoliko trica rezultatski vraćaju utakmicu i iznuđuju igranje produžetaka. Mladim kadetima KK Metković trebalo je još pet minuta da se preslože i potvrde pobjedu u Splitu. Kod Metkovića najučinkovitiji strijelac i igrač susreta je bio Lovre Veraja s 34 koša, a kod domaćina Štambuk s 20 koševa.

Kadeti KK Split 82:31 KK Metković

Stariji kadeti ovaj su put poraženi od ipak najbolje momčadi u ligi koja je i fizički i visinom te na svim pozicijama dominantna u odnosu na naše momke, kao i sve ostale u ligi. Samo podatak da Splitski momci nakon utakmice imaju i trening, uz još više sati kroz tjedan, dovoljno govori o svim organizacijskim stvarima koje imaju naspram naših momaka. Kod nas imati dovoljno prostora za rad i trening je sanak pusti. Dvorane služe da budu zatvorene da se u njima ne omogućuje rad onima koji bi to htjeli, tako ispada, a ako griješimo onda bi to trebalo urediti na drugi način.