Šport

Konačno uvjerljiva pobjeda 'Iza Vage'

Metković, 1.5.2016. - U 28. kolu III. HNL jug Neretva je na svome Igralištu Iza Vage ugostila blatski NK Zmaj i pobjedom od 3:1 uknjižila tri važna boda u borbi za opstanak.

Cijelo je prvo poluvrijeme Neretva dominirala, no nedostatak sportske sreće, ali i raspoloženi vratar gostiju Vugdelija održao je Blaćane u utakmici.

Tako je bilo i u nastavku, sve dok u 62. minuti u kaznenome prostoru gostiju ne biva oboren Frane Jerković, na što sudac Silić pokazuje na kazneni udarac. Stanislav Vasilj uspješno vara do tada nesavladivoga Vugdeliju i donosi Neretvi nadu za pobjedu.

Većina od stotinjak gledatelja bila bi se pomirila s tim rezultatom, no događa se ono što bi željeli vidjeti na svakoj utakmici. U 81. minuti Dragan Brečić, koji je zamijenio Bubala, na nabačaj iz kornera snažnim udarcem matira Vugdeliju, a pet minuta kasnije odluku o pobjedniku zapečaćuje Danijel Šutalo. Gostima uspijeva u posljednjoj minuti preko Pavlinovića samo u umanjiti poraz.