Neretva s(p)retno do sigurnog opstanka u ligi

Metković, 28.5.2016. - NK Neretva danas je na domaćemu terenu uspjela 2 : 1 pobijediti HNK Mosor golovima Dragana Brečića (11 m) i Stanislava Vasilja.

Već na početku nije dobro krenulo. U 3. minuti za goste je dosuđen jedanaesterac koji izvodi Nino Vučemilović Alegić, no njegov udarac zaustavlja vratnica. Gosti na poluvrijeme ipak odlaze s golom prednosti koji u 45. minuti postiže njihov najbolji igrač Luka Anković.

Već u 53. minuti Mosor je imao stopostotnu priliku koju nije iskoristio, ali se zato tri minute kasnije sreća osmjehnula Neretvi jer joj je zbog igre rukom u kaznenom prostoru dosuđen jedanaesterac. Izveo ga je gotovo rutinski Dragan Brečić, poslavši protivničkoga golmana u jednu stranu, a loptu u drugu. Otada Neretva preuzima inicijativu, što u 70. minuti kruni lijepom pogotkom Stanislava Vasilja.

Utakmica je imala i humanitaran karakter jer je od ulaznica skupljeno 6000 kuna za liječenje teško oboljeloga Marija Skočibušića.