Plavo-bijeli pobijedili bivšeg prvoligaša iz Zadra

Metković, 14.9.2016. - U 4. kolu III. HNL – jug NK Neretva je na Igralištu Iza Vage ugostila NK Zadar i u zanimljivoj utakmici zasluženo ga pobijedila 2:1.

U čvrstom ogledu domaćina i bivšega prvoligaša do pred kraj prvoga poluvremena igralo se bez pogodaka, da bi u posljednjoj minuti Zadrani došli u vodstvo. Dragan Župan izveo je korner, a u Neretvinu šesnaestercu najspretniji je bio Ivan Šimurina koji pogađa za vodstvo gostiju za 0:1.

Nakon odmora obje su ekipe u duele ulazile čvršće, a gledatelji su imali priliku vidjeti velik broj udaraca na gol i s jedne i s druge strane. Ipak je vodstvo gostiju trajalo je sve do 68. minute, kada iz slobodnoga udarca rezultat izjednačuje Aljoša Krstičević preciznim šutom s ruba šesnaesterca.

U nastavku su obje ekipe imale podjednako šansi za pogodak, no sportske sreće više je imala Neretva jer u 86. minuti Frane Jerković na noge diže solidno ispunjene tribine, postižući pobjedonosnih 2:1 i tri važna boda za plavo-bijele. Neretva se trenutno nalazi na četvrtomu mjestu, ali tako visoko neće ostati jer mnoge ekipe imaju utakmicu manje. Sljedeće kolo igra se 17. rujna, kada Neretva ide u goste Jadranu LP iz Ploča.