Makarani ukupni pobjednici XXVIII. Neretvanske regate

Metković, 19.9.2016. - Jučer je na 500 m dugoj stazi uz Šetalište 116. brigade HV-a održana XXVIII. Neretvanska regata, koja je ujedno i IV. mini-kup Veslačkoga saveza Dalmacije. U 28 utrka natjecalo se 250 veslača iz dalmatinskih klubova te iz Rame u BiH.

Nastupili su VK „Neptun“ Dubrovnik, VK „Ošjak“ Vela Luka, VK „Jelsa“, VK „Biokovo“ Makarska, HVK „Gusar“ Split, HVK „Mornar“ Split, HVK „Marina Kaštela“ Kaštel Kambelovac, VK „Jadran“ Zadar, VK „Rama“ i domaćin VK „Neretvanski gusar“ Metković.

Sveukupni pobjednik regate je VK Biokovo, a pobjednici po kategorijama su: VK Neptun (juniori A), VK Biokovo (juniori B), HVK Marina Kaštela i HVK Gusar (kadeti) te VK Neretvanski Gusar kod seniora, s time da se seniori ne boduju na mini-kup regatama VSD-a.

Pogledajmo i kako su prošli domaći veslači. U dvojcu na pariće - kadeti A drugo mjesto su osvojili Marko Kevo i Marijan Filipović. Marin Krešić osvojio je prvo je mjesto u skifu – juniori B, dok su Aleksandra Boras i Leonarda Krstičević bile druge u dvojcu na pariće – kadetkinje A. Nikola Mijić uspješno se borio sa starijima u skifu – kadeti B i osvojio treće mjesto, što je također uspjelo Luki i Šimi Popoviću. U dvojcu na pariće – kadeti B drugo mjesto osvojili su Nikola Mijić i Toni Milan. Juniorski dvojac Ivan Ćelić i Mislav Dragobratović osvojio je drugo mjesto, a četverac na pariće - GIG - kadeti A u sastavu Mislav Dragobratović, Luka Barišić, Mateo Plećaš, Marko Kevo i kormilar Šime Popović treće mjesto. Matej Kuzman i Marin Krešić u dvojcu na pariće - juniori B bili su treći, a najveći je uspjeh domaćin postigao u seniorskome skifu u kojemu je osvoji prva dva mjesta. Prvi je bio Ivan Puljić, a drugi Mateo Vidović.