Rukomet

Poraz RK 'Metković 1963' na otvaranju sezone

Metković, 3.10.2016. - U prvome kolu 1. HRL-jug RK Metković 1963 poražen je od RK Mladi Rudar rezultatom 18:27. Utakmica su obje momčadi otvorile visokim tempom, u čemu su se bolje snašli gosti koji su u sredinom prvoga poluvremena imali prednost od 4:8. Na predah su gosti otišli s prednosti od četiri pogotka razlike pri rezultatu 8:12.

U drugome poluvremenu prednost gostiju nastavila se povećavati. Domaći su se uspjeli na trenutak približiti na četiri zgoditka razlike, ali više od toga nisu uspjeli. Susret je završio konačnim rezultatom 18:27.

Kod domaćina najefikasniji strijelac bio je Antonio Cvitanović s pet pogodaka, dok su po tri dodali Nedjeljko Dominiković i Boris Miletić. Najbolji strijelac gostiju bio je Mario Ratkajec s trinaest pogodaka, a Ilija Lovrinović i Filip Bonić postigli su po šest i pet pogodaka. Domaćini su, od pet dosuđenih, iskoristili tri sedmerca, dok su gosti imali stopostotan učinak od četiri iskorištena sedmerca.