Rukomet

Nakon Buzeta pobjeda i protiv Hrvatskoga dragovoljca

Metković, 20.11.2016. - U Sportskoj dvorani u Metkoviću u 8. kolu I. HRL jug odigran je susret između domaćina RK Metković 1963 i gostiju RK Hrvatski dragovoljac iz Dugoga Rata, u kojemu su Metkovci zasluženo slavili. Inače, sav prihod od ulaznica bit će uplaćen za obnovu Vukovarskoga vodotornja, simbola otpora agresiji na Hrvatsku koji je „odbio“ pasti.

Premda rezultat na poluvremenu 17:12 i na kraju 28:22 upućuje da je domaćin lako nadigrao goste, bilo je trenutaka kada su se Dugoraćani primaknuli na samo jedan pogodak razlike pa uzbuđenja nije nedostajalo. Domaćini su veći dio prvoga poluvremena držali odmak od 1-2 gola, da bi se pred kraj poluvremena odlijepili na solidnih pet razlike. Izgleda da je odmor više koristio gostima koji koriste niz pogrešaka u igri Metkovaca pa već nakon desetak minuta drugoga dijela dolaze do 22:21. Kada se rezultat lomio na scenu stupa domaći vratar Bošković, a sigurno je moral gostima slomio i mladi Medić koji je požrtvovno presreo nekoliko kontranapada. Završnica je pripala domaćim rukometašima koji su tako upisali treću pobjedu zaredom.

Najviše pogodaka za RK Metković 1963 postigli su Vučić šest te Cvitanović i Bartolović po pet, dok se kod gostiju sa sedam pogodaka istaknuo Plazibat. Prvoligaški je parket prvi put osjetio i mladi Julio Jelavić, koji je nedavno navršio 16 godina. RK Metković 1963 na tablici je trenutno peti, s istim brojem bodova kao i četvrti RK Split, a sljedeće subote putuje u Crikvenicu, otkuda je realno da donese dva boda.