Rukomet

U Neretvanskom derbiju slavili Metkovci

Metković, 21.11.2016. - Sedmo kolo II. HRL jug donijelo je neretvanski derbi između RK Metković ŠR i RK Opus, u kojemu je domaćin slavio rezultatom 35:25.

Dvoboj dviju neretvanskih momčadi krasila je brza i dinamična igra u kojoj nije nedostajalo pozitivnog sportskog naboja. Utakmica je otvorena izjednačenom igrom gol za gol te nijedna momčad nije uspjela steći značajniju prednost. Uvodno vodstvo Metkovaca od 4:2 gosti iz Opuzena su serijom 3:0 lakoćom pretvorili u vodstvo. Takav tempo i igra su se nastavili do kraja prvog poluvremena u kojemu su obje momčadi imale u isto vrijeme briljantne serije pogodaka, ali i crne rupe u igri s velikim brojem tehničkih grešaka. Na predah su domaćini otišli s minimalnim vodstvom pri rezultatu 16:15.

Drugo poluvrijeme domaćini su otvorili serijom od pet uzastopnih pogodaka te su se odlijepili na šest pogodaka razlike, što gosti iz Opuzena nisu uspijevali sustići. Ishod utakmice je odlučen na početku drugog poluvremena otkada je dvoboj, u rezultatskom smislu, krenuo jednosmjernom ulicom. Kako se približavao kraj utakmice tako se povećavala prednost domaćina koji je na kraju slavio s deset pogodaka razlike i to rezultatom 35:25.

Kod Metkovaca najefikasniji bili su Lovre Previšić, Josip Vekić, Andreas Dominiković i Mate Nikolić s po pet pogodaka, dok su kod gostiju najbolji bili Josip Nakić i Matej Beljo sa sedam pogodaka. Domaćini su iskoristili tri od četiri dosuđena sedmerca, a gosti su imali stopostotni učinak s linije sedam metara te su postigli pet pogodaka. S dvije pobjede, dva neodlučena susreta i tri poraza RK Metković ŠR je sedmi na tablici.